Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) компенсуючого типу "Золотий ключик" №5 м. Енергодар Запорізької обл.

Інклюзивна освіта

Фотоматеріали

Фонду дружини Президента України

Марини Порошенко стосовно популяризації

інклюзивної освіти в України

Кожна людина, незалежно від стану здоров'я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, має право на одержання освіти, якість якої не різниться від якості освіти здорових людей.

Третій рік наш заклад є обласним майданчиком дослідно-експериментальної роботи з проблеми: «Професійне зростання сучасного педагога дошкільного навчального закладу м. Енергодар в умовах впровадження інклюзивної освіти»

В закладі функціонують дві інклюзивні групи, у яких здобувають освіту діти з особливими освітніми потребами.

У дитячому садку створено розвивальний простір, що забезпечує якісне проведення корекційно-розвиткової та фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, а також змістовне та різноманітне  буття вихованців. Групові кімнати оснащено новими меблями та ігровими модулями, зоновано та обладнано функціональними осередками, в яких розміщенні матеріали для стимуляції розвитку дітей з урахуванням їхніх потреб, інтересів та здібностей.

Законом України «Про дошкільну освіту» затверджені державні гарантії у здобутті дошкільної освіти дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку.

У статті 33 Закону України «Про дошкільну освіту» зазначено, що Держава  забезпечує соціальний захист, підтримку дітей дошкільного віку, особливо  дітей-сиріт  і  дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації, а також дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей.

Дітям, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку,   тривалого лікування та реабілітації, гарантовано право на відвідування   державних і комунальних дошкільних  навчальних  закладів. Направлення дітей до дошкільного навчального закладу (ясел-садка) компенсуючого типу здійснює відповідна психолого-медико-педагогічна консультація, діяльність якої регламентується Положенням про психолого-медико-педагогічну консультацію.

Нормативно-правова база інклюзивної освіти

(джерело - сайт МОН України)

для педагогів та батьків:

Сайт з інклюзивної освіти дітей з особливими потребами в Україні

Портал превентивної освіти

Портал проекту "Слова допомагають"

Інклюзивна освіта

Скарбничка для батьків, вчителів та студентів

Батькам

Учимся быть хорошими родителями

Педагогічна допомога дитині раннього віку з особливостями психофізичного розвитку

Мультфільми, які навчать дітей толерантності

west-info.eu   Аутизм. Карманний справочник.
Аутизм. Карманний справочник   Слухання музики з дітьми в інклюзивних групах